AfryKamera

Afrykamera / 08.10.2010 / 15:51


Teraz Wrocław i Gdańsk

W tym roku nastąpił chyba punkt przełomowy dla kina afrykańskiego. Pełne zachwytu recenzje dla filmów AfryKamery świadczą o niezwykle udanej selekcji, a także o tym, że kino afrykańskie stanęło u stóp nowej fazy rozwoju...

W dniach 7-10 października pokazy odbędą się w Kino Lalka we Wrocławiu, a od 9 października w nietypowej i pięknej scenerii Centrum Św. Jana zaprezentujemy kilkanaście świetnych filmów. Wśród atrakcji pokaz filmu niemego Pionierzy z muzyką na żywo Szaza czy spotkanie z Leszkiem Bzdylem oraz premierowy pokaz polsko-zimbabweańskiej baśni Nyami Nyami.

Po szczegółowy program zapraszamy tutaj.

RECENZJA "SHIRLEY ADAMS" (kliknij po całość)
filmaster.pl

Fragment: "Przez większość filmu mamy wrażenie, że akcja mogłaby się dziać wszędzie. Ale jeśli spojrzymy uważniej, to przekonamy się, że jesteśmy w błędzie. To nie tylko kino o synu, matce, miłości i poświęceniu. Ten film osadzony jest bardzo mocno we współczesnym RPA. Tylko, że informacje o kraju pojawiają się mimochodem. Jak choćby ta najważniejsza. Okazuje się, że Donovan został najprawdopodobniej postrzelony przez swojego przyjaciela. Brat zabija brata? (...) Ale to nie jest kino o przemocy. To kino o jej konsekwencjach. Opowiedziane z perspektywy zwyczajnej kobiety i jej zwyczajnej historii. I kino, które próbuje apelować o pojednanie."

OSTATNI POKAZ FILMU: Gdańsk, Centrum Św. Jana, 12.10 (wtorek), godz. 20:00[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
FESPACO 1979: Bagażowy

Pewnego dnia, młody kierownik fabryki spotyka człowieka, którego rodzina, zgodnie z tradycją służy rodzinie kierownika. Ten ostatni proponuje mu pracę w swojej fabryce i, opiekując się swym nowym...


[ więcej ]