AfryKamera

Afrykamera / 07.10.2010 / 14:52


I na dokładkę...

Kolejne dwie recenzje filmów pokazywanych na AfryKamerze: "Ojczyzna" oraz "Utracone piękno":

RECENZJA "OJCZYZNA" (kliknij po całość)
Dariusz Kuźma
stopklatka.pl

Fragment: "Podróż Kalimundy jest wprawdzie bardzo osobista, tak jak wypowiedzi jej rozmówców, trudno więc oczekiwać od człowieka z zachodniego kręgu kulturowego, aby od razu zrozumiał wszystko to, czego mieszkańcy Ruandy - a w szerszym kontekście wielu afrykańskich państw - doświadczają od wielu, wielu lat. Niemniej jednak "Ojczyzna" ma w sobie wielką moc oddziaływania, która może (ale nie musi) przekonać takiego widza do próby szerszego zaznajomienia się zarówno z afrykańskim kinem, jak i historią tego najbardziej nieznanego dla zdecydowanej większości Europejczyków kontynentu. A to już wielka zasługa."

OSTATNI POKAZ FILMU: Wrocław, Kino Lalka, 10.10 (niedziela), godz. 20:00


Fragment: ""Utracone piękno", ta baśniowa historia, jest właściwie przypowieścią o tym, kim jestem artysta. Jaką rolę pełni w sztuce ból i cierpienie? Pustynna Róża padając ofiarą okrucieństwa otoczenia, za swój talent zapłaci cenę bardzo wysoką. Na ekranie obejrzymy też pełne spektrum ludzkich emocji i ludzkich zachowań – podłość i niskość, siła ducha i przyjaźni, namiętność, ból i cierpienie, podziw i zawiść przeplatają się ze sobą jak w kalejdoskopie. A może raczej - jak w życiu."

BRAK KOLEJNYCH POKAZÓW[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
Waramutseho
Waramutseho

Przejmujący film o dwóch rwandyjskich studentach mieszkających we Francji, Kabera i Uwamungu. Poprzez rozmowy telefoniczne z rodzinami dowiadują się o bratobójczych masakrach w ich kraju. Niektóre...


[ więcej ]