AfryKamera

Warszawa / 30.09.2010 / 17:16


Dziś otwieramy!

Dzisiaj od 17:30 do godziny 20:30 pokazy filmów w Trafficu (na ul. Brackiej 25), gdzie m.in. odwiedzimy nieznane całkowicie, a szalenie bogate historycznie i kulturowo Wyspy Św. Tomasza i Książece. Tu pokażemy (we współpracy z Fundacją Afryka Inaczej Mamadou Dioufa i Pawła Średzińskiego) dwa znakomite dokumenty "Morze i dżungla" oraz "Tchiloli: Mity i maski". Wstęp na wszystkie pokazy wolny!

Do tego o 20:00 zaczyna się oficjalne otwarcie festiwalu. Na początek poczęstunek przygotowany przez warszawską restaurację afrykańską Cafe Baobab i otwarcie wystawy kenijskich fotografów "...oddech...". O 20:30 projekcja filmu "Utracone piękno" z Maroka w reżyserii Lahcen Zinouna. Dla reżysera filmu będzie to drugi jego pobytu w Polsce - pierwszym razem odwiedził nasz kraj w 1968 roku, gdzie występował jak tancerz baletowy. Od tego czasu Polska ponoć nabrała kolorów i wigoru...[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
Dziękujemy za zrozumienie[ więcej ]